Weblbiny – kontrast tlačítka

Weblbiny – kontrast tlačítka

Tlačítko na web dávejte jen pokud chcete, aby na něj návštěvník stránek klikl. A statistiky hovoří jasně, návštěvníci klikají pouze na tlačítka, která jsou pořádně vidět, tedy jsou kontrastní.

Tlačítko na webu posouvá zákazníka dále, ideálně v konverzním funnelu, a proto k němu tak musíte přistupovat. Button je cesta vpřed, projevení zájmu a jasný záměr s Vaším obsahem dále interagovat.

V dnešní ukázce se tlačítka ztrácí v ostatním obsahu a tak žádného potenciálního návštěvníka nedokážou posunout dále. Bílé tlačítko na šedivém pozadí nevzbudí zájem a dokonce bílé tlačítko na bílém pozadí většina návštěvníků přehlédne úplně.

Screenshot webu k analýze
Screenshot webu k analýze

Tlačítku vždy dopřejte kontrastní barvu. Ve většině případů najdete snadno výraznou barvu, která nijak nerozbijí styl a design zbytku stránek a máte vyhráno.

Pokud pro Vás má přednost design před kontrasností konkrétního tlačítka, tak to tlačítko odstraňte úplně. Nevýrazný button Vám neposlouží a získáte pouze falešný pocit, že zákazníkovi cestu kupředu nabízíte.

Raději návštěvníka nasměrujte dále jiným způsobem, který nebude kompromitovat styl a design webu.

Zde jsem použil tmavě modrou, která se na stránkách objevuje i v jiných elementech, takže jsme zůstali naprosto v rámci stylu stránek a žádné dilema nemusíme řešit.

Doporučené úpravy webu
Doporučené úpravy webu

Úprava barevnosti zabere 10 minut, ale výběr správné barvy se může natáhnout i přes hodinu. Každá minuta věnovaná barevnosti tlačítka je ale dobrá investice. Tlačítko je totiž krok na cestě k nákupu Vašeho zboží, či služby.

Dnešní weblbinu zakončíme tipem na použití dvou tlačítek vedle sebe, aniž byste museli z webu dělat barevné omalovánky.

Duální tlačítko
Dual Button

Tlačítka musíte odlišit jak kvůli estetickému dojmu, tak i proto, že každé dovede návštěvníka jinam. Použijte totožnou barevnost, ale pro druhé tlačítko zvolte průhledné pozadí s výrazným orámováním.
Získáte tak dvě unikátní tlačítka, bez použití jediné barvy navíc.

WEBOVKY OD VS CONSULT

Víte, že weby i tvořím?

STRÁNKY DO 10 DNŮ

Rychlost

Na úchvatné stránky nemusíte čekat dlouho, získáte je během pár dnů. Při nejrychlejší variantě už za pouhé tři dny!

NEPOTŘEBUJETE ZNALOSTI

Jednoduchost

Od registrace domény, nastavení serveru, až po zprovoznění stránek. Ničemu z toho nemusíte věnovat čas - vše uděláme za Vás.

VYTVOŘENÉ PROFESIONÁLEM

Kvalita

Získáte ručně vytvořený web, který je responzivní. Žádné hromadné šablony ani polotovary, každý web tvoříme s péčí.

Disclaimer:

Weblbiny jsou vlastní iniciativou VS Consult. Weby vybírám náhodně při běžném procházení internetu a v žádné oblasti s nimi nespolupracuji. Veškeré použité materiály jsou veřejně dostupné a jsou využité v souladu s Fair Use dle DMCA (Digital Millennium Copyright Act).