Weblbiny – čitelnost a konzistence

Weblbiny – čitelnost a konzistence

Čitelnost je základ a u menu to platí obzvlášť. Design i kreativita jsou důležité, ale čitelnost před nimi má na webu vždy přednost. Návštěvník se nebude pokoušet rozluštit text nebo zbytečně namáhat oči.

Aby zákazník nečetl konkurenční web, ale ten náš, je potřeba ohlídat si čitelnost u všech našich textů. V naší ukázce je špatně čitelná položka v menu “často se nás ptáte,” a to kvůli tmavší část zdi na pozadí.

Dále je tu mírný problém s konzistencí webu. Stránky záměrně používají pouze malá písmena, to je celkem častý estetický záměr, který Vás může odlišit od konkurence. Avšak je potřeba to dotáhnout do konce, volba jazyka zůstala v původní podobě “CS” a “EN.” To některým návštěvníkům stránek zkazí estetický dojem ze stránek.

Screenshot webu k analýze

Ideální řešení čitelnosti je vybrat kombinaci fotky na pozadí a barvy textu s perfektní čitelností. Pozor! Čitelnost si musíme pohlídat na všech rozlišeních, protože kvůli responzivitě se text vůči pozadí posouvá s měnící se velikostí obrazovky.

Pokud se svou vysněné fotky na pozadí odmítáte změnit, lze v některých případech text orámovat tenkou kontrastní linkou. Toto řešení nevydá vždy dobře a nelze něj tedy spoléhat, ale v tomto případě bílá linka nevypadá zle.

Pro těch pár citlivých duší sjednotíme přepínání jazyka na malá písmena a dosáhneme tím mnohem konzistentnějšího dojmu.

Doporučené úpravy webu

Celkem úpravy zaberou přibližně hodinu a pomohli již velmi estetickému webu eliminovat drobné nedostatky. Pro spoustu oborů je dojem zásadní pro rozhodování zákazníka a i tyto drobnosti mohou dojem změnit.

WEBOVKY OD VS CONSULT

Víte, že weby i tvořím?

STRÁNKY DO 10 DNŮ

Rychlost

Na úchvatné stránky nemusíte čekat dlouho, získáte je během pár dnů. Při nejrychlejší variantě už za pouhé tři dny!

NEPOTŘEBUJETE ZNALOSTI

Jednoduchost

Od registrace domény, nastavení serveru, až po zprovoznění stránek. Ničemu z toho nemusíte věnovat čas - vše uděláme za Vás.

VYTVOŘENÉ PROFESIONÁLEM

Kvalita

Získáte ručně vytvořený web, který je responzivní. Žádné hromadné šablony ani polotovary, každý web tvoříme s péčí.

Disclaimer:

Weblbiny jsou vlastní iniciativou VS Consult. Weby vybírám náhodně při běžném procházení internetu a v žádné oblasti s nimi nespolupracuji. Veškeré použité materiály jsou veřejně dostupné a jsou využité v souladu s Fair Use dle DMCA (Digital Millennium Copyright Act).