Weblbiny – odsazení a brand

Weblbiny – odsazení a brand

Odsazení zásadně ovlivňuje dojem ze stránek, snadnou orientaci a pomáhá vnímat které prvky patří k sobě a které již otevírají nový celek. Odsazení věnujte pozornost ze všech stran a i na všech zařízeních. Také nezapomínejte na svou značku, níže si ukážeme proč.

Dnes uvidíme, že odsazení je třeba si hlídat i ze stran. Když obsah stránek nalepíte k okrajům, tak web ztrácí kompaktnost. V tomto případě navíc absence okrajů způsobí překrytí kategorie ikonou chatu, což vyústí v překliky – chat nebo produktová kategorie? Záleží, jak se člověk zvládne trefit. Dále zde chybí i branding a tak web ztrácí svou identitu.

Screenshot webu k analýze

Na dnešní ukázce zbývá práce ještě hodně, ale jednoduchým odsazením obsahu ze stran dosáhneme kompaktního a přehledného vzhledu. Web tak jasně dává najevo, že respektuje velikost obrazovky a přizpůsobuje se jí.

Jako bonus nám vznikl prostor pro ikonu chatu, která nyní nezasahuje do důležitého obsahu a zabrání tak nechtěným překlikům.

Když navíc do prázdného prostoru vedle menu přidáme logo, tak jasně komunikujeme identitu webu po celou dobu návštěvy a návštěvník si na nás spíše vzpomene.

Doporučené úpravy webu

Celkem úpravy zaberou okolo půl hodiny a web se posunul o míle kupředu. Zde je rozhodně zapotřebí v úpravách pokračovat, na pozadí dát jemný motiv, lépe sladit fotografie s velikostí a barvou názvu kategorie a také vytvořit lepší přechod z menu na samotný obsah stránek.

WEBOVKY OD VS CONSULT

Víte, že weby i tvořím?

STRÁNKY DO 10 DNŮ

Rychlost

Na úchvatné stránky nemusíte čekat dlouho, získáte je během pár dnů. Při nejrychlejší variantě už za pouhé tři dny!

NEPOTŘEBUJETE ZNALOSTI

Jednoduchost

Od registrace domény, nastavení serveru, až po zprovoznění stránek. Ničemu z toho nemusíte věnovat čas - vše uděláme za Vás.

VYTVOŘENÉ PROFESIONÁLEM

Kvalita

Získáte ručně vytvořený web, který je responzivní. Žádné hromadné šablony ani polotovary, každý web tvoříme s péčí.

Disclaimer:

Weblbiny jsou vlastní iniciativou VS Consult. Weby vybírám náhodně při běžném procházení internetu a v žádné oblasti s nimi nespolupracuji. Veškeré použité materiály jsou veřejně dostupné a jsou využité v souladu s Fair Use dle DMCA (Digital Millennium Copyright Act).